Na czym polega leczenie kanałowe z zastosowaniem mikroskopu stomatologicznego?

Mikroskop do leczenia stomatologicznego został wprowadzony stosunkowo niedawno. Dzięki temu urządzeniu lekarz stomatolog ma możliwość dostrzeżenia szczegółów zupełnie niewidocznych nieuzbrojonym okiem.

Na rynku stomatologicznym pojawiło się szereg mikroskopów stomatologicznych. Tylko niewiele z nich umożliwia uzyskanie najwyższej jakości krystalicznie czystego obrazu.

Jednen z takich mikroskopów stworzyła firma Leica. Jest to pierwszy na świecie mikroskop ze światłem LED, dzięki któremu możemy uzyskać wysoką jakość obrazu bez załamania kolorów. Umożliwia to odnalezienie wcześniej niewykrywalnych struktur. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu stomatologicznego w leczeniu lekarz stomatolog ma możliwość dokładnej wizualizacji kanałów korzeniowych, odnalezienie kanałów wcześniej niewykrywalnych, udrożnienie kanałów zobliterowanych, odnalezienie perforacji i przewężeń oraz usunięcia fragmentów pozostawionych narzędzi kanałowych w kanałach korzeniowych z minimalną inwazją w ząb pacjenta.

Oprócz leczenia kanałowego mikroskop stomatologiczny przydaje się również w protetyce (możliwość idealnego szlifowania zębów pod uzupełnienia stałe), w chirurgii stomatologicznej, implantologii, jak również do usuwania starych wkładów koronowo-korzeniowych. Leczenie kanałowe pod mikroskopem z punktu widzenia pacjenta nie odbiega od standardowego leczenia kanałowego.

Na początku leczenia ząb jest otwierany w sposób standardowy, następnie zostaje założony na leczony ząb koferdam (guma izolująca ząb od jamy ustnej) dzięki czemu cały zabieg przeprowadzony jest w sposób aseptyczny, odizolowany od dostępu śliny, w której znajdują się bakterie.

Podczas wizyty lekarz stomatolog korzysta z mikroskopu stomatologicznego, który umożliwia mu wgląd wgłąb zęba w powiększeniu nawet 25-krotnym. Dzięki temu wypełnienia kanałów jest dokładniejsze niż metodą standardowego leczenia kanałowego.

Zastosowanie mikroskopu stomatologicznego umożliwia przeleczenie zębów, których rokowanie po standardowym leczeniu jest niepewne. Dzięki temu możliwe jest wydłużenie żywotności zęba.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Dowiaduj się pierwszy o promocjach i innych wydarzeniach w naszym gabinecie!
Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

   

  Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
  Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

   

  Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

   

  Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
  Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.