Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to zabieg, który jest w stanie odmienić nie tylko nasz uśmiech, ale też wpłynąć na wygląd całej twarzy. Spożywane przez lata produkty bogate w barwniki sprawiają, że na powierzchni zębów powstają powierzchniowe przebarwienia. Niestety nie jest w stanie usunąć ich regularne czyszczenie zębów. Stomatologia estetyczna oferuje zabiegi wybielania zębów, dzięki którym możemy cieszyć się na nowo śnieżnobiałym uśmiechem.

wybielanie zębów lublin

Wybielanie zębów – na czym polega?

Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej i polega na rozjaśnianiu barwy zębów o kilka tonów. Warto jednak podkreślić, że można go wykonać jedynie na zdrowych zębach. Jeśli stomatolog zauważy ubytki próchnicowe lub ślady osadów nazębnych to będzie trzeba je na początku wyleczyć. Ważne, aby pamiętać, że zabieg wybielania jest on całkowicie bezpieczny.

Przed wybielaniem zębów wykonujemy także profesjonalne zabiegi higienizacji (skaling, piaskowanie, polerowanie), które oczyszczają zęby z kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Dzięki temu zęby będą rozjaśnione równomiernie.

Metody wybielania zębów w naszym gabinecie stomatologicznym

W naszej klinice pacjenci mają do wyboru kilka metod wybielania zębów: wybielanie zębów lampą Beyond, laserowe wybielanie zębów i wybielanie gabinetowe Prevdent. Spotykamy się z takimi pytaniami dlatego odpowiadamy: wybielanie zębów metodą nakładkową nie jest oferowane w naszym gabinecie.

Niezależnie od wybranej metody, należy pamiętać o zaleceniach pozabiegowych. Obejmują one niezmiennie stosowanie się do tzw. białej diety, czyli bezwględnego unikania spożywania barwiącego jedzenia.

Wykluczone są więc takie produkty, jak czerwone wino, kurkuma czy owoce jagodowe, a także palenie papierosów. Biała dieta powinna trwać około 2 tyg. po zabiegu wybielania. Warto również na jakiś czas powstrzymać się od jedzenia produktów kwaśnych – mogą one podrażniać szkliwo.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów metodą Beyond to zabieg wykonywany w gabinecie podczas jednej wizyty. Na początku na dziąsła aplikujemy tzw. płynny koferdam, którego zadaniem jest ich ochrona. Dopiero wtedy na powierzchnię zębów nakładamy żel wybielający.

Gdy mamy nałożoną odpowiednią ilość żelu wybielającego aktywujemy go światłem lampy. Posiada on w swoim składzie nadtlenek wodoru i inne składniki, dzięki którym uzyskujemy bardzo dobre rezultaty zabiegu wybielania zębów przy jednoczesnym ograniczeniu nadwrażliwości.

Zabieg trwa około 60 minut, gdyż składa się z 2-3 seansów naświetlania pod wpływem światła. Jego długość jest uzależniona od danego przypadku. To procedura całkowicie bezpieczna, a jej efekty pozostają widoczne nawet przez 2 lata.

Laserowe wybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów, podobnie jak wybielanie lampą Beyond, polega na nałożeniu na powierzchnię zębów preparatu rozjaśniającego. Tym razem, aby go aktywować, wykonujemy dwukrotne naświetlanie zębów wiązkami lasera.

Nasi pacjenci już po 1 godzinie wychodzą z gabinetu z pięknym, białym uśmiechem. Aby utrzymać jak najdłużej naturalny efekt wybielenia, należy pamiętać o przestrzeganiu tzw. białej diety oraz odstawieniu palenia papierosów i picia czerwonego wina.

Wybielanie gabinetowe Prevdent

Wybielanie zębów w gabinecie z pomocą systemu Prevdent daje bezpieczne i szybkie rezultaty. Dzięki zaawansowanej formule składników pozwala uzyskać spektakularne efekty wybielania nawet o 7-8 odcieni. Może zostać wykonane wyłącznie przez naszego specjalistę

W procedurze wykorzystujemy specjalny preparat wybielający z nadtlenkiem wodoru i nanohydroksyapatyt, które stanowią główne składniki szkliwa. Aktywujemy go światłem lampy.

System Prevdent działa nie tylko wybielająco, ale także generacyjnie, nie powodując nadwrażliwości zębów. Efekt zabiegu wybielania utrzymuje się do 2-3 lat, w zależności od tego, czy pacjent dba o zdrowie i estetykę zębów – oczyszczenie zębów nie było wcześniej tak skuteczne!

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Wybielanie zębów pod kontrolą stomatologa to bezpieczny zabieg, który nie tylko poprawia estetykę uśmiechu, ale także samopoczucie pacjentów.

Śnieżnobiały uśmiech dodaje im pewności siebie, zwiększa samoocenę, wpływa na większy komfort w relacjach z innymi osobami, a twarz zyskuje nowy blask.

Zabieg wybielania zębów to sposób na piękny uśmiech.

Sprawdź już dziś – Przyjdź na wizyty kontrolne!

ZALECENIA PO WYBIELANIU

Cennik

Wybielanie zębów (metoda nakładkowa)

1200 zł

Wybielanie zębów SYSTEM BEYOND

1500 zł

Wybielanie zęba martwego

od 270 zł

Wybielanie PREVDENT

1700 zł

Wybielanie laserem stomatologicznym NOWOŚĆ

1600 zł
Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

   

  Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
  Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

   

  Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

   

  Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
  Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.