Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Niegdyś śnieżnobiałe, harmonijne uśmiechy oglądaliśmy jedynie w kinie, telewizji i prasie. Dziś piękny uśmiech jest osiągalny dla każdego naszego pacjenta! Oferujemy zabiegi stomatologii estetycznej, dzięki którym można osiągnąć efekt białych i równych zębów. Należą do nich np. zabiegi higienizacji zębów, profesjonalne wybielanie zębów, licówki kompozytowe (bonding) oraz licówki porcelanowe.

Stomatologia zachowawcza lublin

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów. Rozwinęła się wraz z postępem technologicznym, kiedy do gabinetów stomatologicznych zaczęły wkraczać innowacyjne rozwiązania. Jej zabiegi stały się szybko popularne, gdyż były odpowiedzią na potrzeby posiadania estetycznego, „hollywoodzkiego” uśmiechu. Taka metamorfoza wpływa nie tylko na wygląd zębów pacjenta, ale również jego całej twarzy. Zdrowe zęby, oczyszczone z kamienia nazębnego i wszelkiego przebarwienia to nowy komfort z kontakcie z innymi, wyższa samoocena i poczucie pewności siebie.

Przyczyny przebarwień zębów

Powody rozwoju przebarwienia zębów mogą być różne. Wyróżniamy przebarwienia powierzchniowe i wewnętrzne. Przyczyną pojawienia się tych pierwszych jest najczęściej częste palenie tytoniu, spożywanie produktów bogatych w intensywne barwniki, w tym picie kawy, herbaty, czerwonego wina. Przebarwienia wewnętrzne są natomiast nieco trudniejsze do usunięcia, ponieważ mieszczą się nie na powierzchni zębów, ale w ich głębszej strukturze. Spowodowane są przyjmowaniem niektórych leków, przebyciem chorób, obumarciem nerwu (np. w skutek urazu) lub nadmierna podażą fluoru, szczególnie w czasie rozwoju szkliwa.

Należy także zauważyć, że z wiekiem zmienia się kolor naszych zębów, ponieważ ma miejsce proces ciemnienia zębiny przy jednoczesnym ścieraniu się szkliwa.

Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

   

  Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
  Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

   

  Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

   

  Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
  Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.