Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Zaawansowana próchnica prowadzi do zapalenia miazgi zębowej – unaczynionej i unerwionej tkanki, wypełniającej komorę zęba. W takiej sytuacji stomatolog musi wykonać leczenie kanałowe (inaczej endodontyczne), aby usunąć infekcję i oczyścić kanały zęba. W przeciwnym razie próchnica będzie nadal postępowała aż do całkowitej utraty zęba. Leczenie kanałowe wykonujemy pod mikroskopem, dzięki czemu zabieg wykonywany jest z maksymalną dokładnością.

leczenie kanałowe pod mikroskopem lublin

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – na czym polega?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w przeszłości bywało bolesne i długotrwałe, przez co do dziś wielu pacjentów obawia się tego zabiegu. Jednak obawy są niesłuszne, gdyż obecnie zabieg wykonujemy z zastosowaniem znieczulenia i nowoczesnej aparatury stomatologicznej. Dbamy o to, aby każdy zabieg był wykonany maksymalnie dokładnie przy jak najmniejszej jego inwazyjności. Pomaga nam w tym mikroskop zabiegowy.

Pozwala on podświetlić i powiększyć pola zabiegowe, dzięki czemu endodonta może precyzyjnie oczyścić komorę zęba, powiększyć obraz korzeni i kanałów korzeniowych, które nie są widoczne nieuzbrojonym okiem. Użycie mikroskopu daje możliwość odnalezienia wcześniej niewykrywalnych struktur oraz pozwala opracować zęby, które niegdyś byłyby zakwalifikowane do ekstrakcji. Nowoczesne wyposażenie naszej kliniki to zatem szansa na wydłużenie żywotności zębów.

Zabieg leczenia kanałowego rozpoczyna się od usunięcia próchnicy, a dokładnie zainfekowanej tkanki (resztek miazgi) z komory zęba i jego kanałów korzeniowych. Po wykonaniu specjalnej dezynfekcji, opracowany ząb dokładnie uszczelniamy i w ten sposób przeciwdziałamy dalszemu rozwojowi bakterii. Na koniec wykonujemy protetyczną odbudowę zęba. Każdy zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach.

Kiedy ząb wymaga leczenia kanałowego?

Potrzeba wykonania leczenia kanałowego zębów występuje w przypadku, gdy lekarz nie ma już możliwości wyleczenia zęba innym sposobem. A dzieje się tak wtedy, gdy infekcja zajęła już kanały zębowe. Ponadto ząb może wymagać leczenia endodontycznego w przypadku niewłaściwie leczonej próchnicy, doznania znacznych urazów mechanicznych zęba, jego złamania, czy uszkodzenia na skutek zaawansowanego bruksizmu (niekontrolowane zgrzytanie zębami).

Czym grozi niepodjęcie leczenia kanałowego?

Nasz organizm wysyła pewne sygnały, które mogą być objawem konieczności leczenia kanałowego. Są to przede wszystkim: dolegliwości bólowe zęba, odczuwanie nadwrażliwości na zmiany temperatury (np. podczas spożywania bardzo zimnych lub gorących potraw).

Zainfekowany próchnicą ząb może także boleć podczas ucisku, np. w trakcie jedzenia. O zaawansowanym stanie zapalnym może świadczyć zmiana koloru zęba oraz obrzęk dziąseł znajdujących się w jego okolicy.

Każda osoba, która rozpoznaje u siebie te objawy powinna niezwłocznie zgłosić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Niepodjęcia leczenia grozi utratą zęba.

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem boli?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonujemy ze znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu zabiegi endodontyczne są bezbolesne. Dodatkowo użycie mikroskopu wpływa na ich przyspieszenie i zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo działań lekarza.

Cennik

Zęba jednokanałowego

1250 zł

Zęba dwukanałowego

1350 zł

Zęba trzykanałowego

1550 zł

Zęba czterokanałowego

1650zł

Opatrunek między wizytami

od 220 zł

Zdjęcie rtg

70 zł

dopłata do leczenia 250 zł + dopłata za opatrunek Re-endo - powtórne leczenie kanałowe (mikroskop + koferdam w cenie)

Koszt re-endo jednego kanału

1370 zł

Koszt re-endo dwóch kanałów

1550 zł

Koszt re-endo trzech kanałów

1750 zł
Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

     

    Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
    Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

     

    Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

     

    Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
    Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.