Laserowe podcięcie wędzidełka wargi i języka

Laserowe podcięcie wędzidełka wargi i języka

Wędzidełko jest to fałd błony śluzowej łączący wargi, policzek lub dolną część języka z dnem jamy ustnej. Wędzidełko podjęzykowe umożliwia swobodny ruch języka po jamie ustnej i poprawną wymowę. Jednak czasami wędzidełko językowe jest za krótkie co może doprowadzić m.in. do poważnych wad wymowy. W takiej sytuacji należy rozważyć podcięcie wędzidełka.

Laserowe podcięcie wędzidełka lublin

Laserowe podcięcie wędzidełka wargi i języka jest doskonałą alternatywą do zabiegów z użyciem skalpela. Zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny ponieważ przeprowadzany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie lasera ułatwia precyzję zabiegu i gojenie się tkanek po zabiegu.

Zalecenia do laserowego podcięcia wędzidełka:

 • ortodontyczne – przed założeniem aparatu ortodontycznego
 • protetyczne – przerost wędzidełka lub jego nieprawidłowy przyczep mogą powodować problemy podczas dopasowywania protezy a nawet uniemożliwić jej prawidłowe użytkowanie
 • logopedyczne – nieprawidłowy przyczep wędzidełka wargi górnej oraz języka mogą uniemożliwiać poprawną wymowę i prowadzić do dalszego rozwoju wady
Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

   

  Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
  Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

   

  Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

   

  Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
  Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.