Bonding zębów

Bonding zębów

Szybka i nieinwazyjna poprawa estetyki uśmiechu? Z całą pewnością jest nią bonding zębów. Jest to zabieg stomatologii estetycznej, który wykonujemy przy użyciu żywic kompozytowych i i zjawiska adhezji (przylegania). Oferowany jest jako alternatywa dla zastosowania licówek porcelanowych. Bonding zębów polecany jest pacjentom pragnącym zamaskować przebarwienia zębów, zamknąć diastemę, czy też w celu poprawy kształtu zęba.

bonding zębów lublin

Bonding zębów – jak wygląda odbudowa zęba kompozytem?

Bonding zębów to nieinwazyjna metoda rekonstrukcji powierzchni zęba wykonywana w trakcie jednej wizyty stomatologicznej.

Zabieg znany jest także pod nazwą „licówki kompozytowe”. Pozwala wykonać korekcję kształtu, długości i kolorytu zębów. Ponadto bonding stosujemy w przypadku przebarwień zęba. Pozwala on zamaskować nieestetyczne szpary między zębami, pęknięcia i delikatne ukruszenia korony zęba.

Koloryt zębów po wykonaniu zabiegu dopasowany jest idealnie do reszty uzębienia, dzięki czemu efekt bondingu jest bardzo estetyczny.

Bonding zębów – przebieg zabiegu

Przed wykonaniem bondingu precyzyjnie oczyszczamy zęby, przeprowadzając zabiegi higienizacji zębów. Zabieg jest bezbolesny, a więc nie wymaga stosowania znieczulenia. Następnie lekko ścieramy lub wytrawiamy szkliwo specjalistycznym i łagodnym kwasem.

Na tak opracowany ząb aplikujemy żywicę kompozytową, a na nią kompozyt właściwy, który przylega do zębów dzięki tzw. sile adhezji. Lekarz dokładnie formuje i wygładza żywicę w celu uzyskania pożądanego kształtu. W dalszej części zabiegu utwardza ją promieniowaniem ultrafioletowym lub laserem.

Czas trwania zabiegu zależy od ilości opracowywanych zębów. W przypadku jednego zęba pacjent spędza w gabinecie stomatologicznym zaledwie 30 minut do godziny. Aby zapewnić naszym pacjentom maksymalną trwałość uzyskanych efektów, bonding zębów przeprowadzamy jedynie przy użyciu wysokiej klasy materiałów.

Bonding przed i po – efekty bondingu zębów

Różnica w wyglądzie uśmiechu pacjenta przed i po wykonaniu bondingu jest widoczna zaraz po przeprowadzeniu przez nas zabiegu. Zęby zyskują harmonijny kształt i równomierny kolor, uśmiech staje się promienny i dodaje uroku całej twarzy.

Efekty bondingu to nie tylko zdecydowana poprawa wyglądu uzębienia, ale także lepsze samopoczucie pacjentów. Dzięki nowej estetyce zębów zwiększa się ich pewność siebie, poprawia kontakt z innymi i samoocena oraz zmniejszają kompleksy.

Rezultaty zabiegu utrzymują się maksymalnie do 5 lat. W odróżnieniu do licówek porcelanowych jego efekty są odwracalne. Po tym czasie pacjent może go powtórzyć.

Kiedy można wykonać bonding?

Odbudowa zęba metodą bondingu to doskonały sposób na szybką poprawę estetyki zębów przed ważną uroczystością, ślubną sesją, a także jako „przymiarka” do zabiegu dużo bardziej inwazyjnego – założenia licówek porcelanowych.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest m. in. próchnica, choroby przyzębia oraz bruksizm (czyli niekontrolowane zaciskanie zębów, zgrzytanie zębami). W takiej sytuacji pacjent powinien najpierw wyleczyć wymienione choroby, ponieważ odbudowa zębów kompozytem może być wykonana jedynie na zdrowych zębach.

Cennik

Licówka kompozytowa

od 800 zł

Kosmetyczna korekta zęba przebarwionego

od 600 zł

Korekta kształtu zęba kompozytem ( każdy punkt)

od 450 zł

Likwidacja diastemy (za dwa zęby)

od 750 zł

Rekonstrukcja zęba przedniego

od 550 zł

Rekonstrukcja zęba bocznego

od 450 zł

Odbudowa zęba kompozytem do płaszczyzny zwarcia ( za każdy ząb)

od 350

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

550 - 950 zł

Korekta zgryzu

250 zł

Most Adhezyjny kompozytowy

1500

Biżuteria nazębna

od 250 zł

Zabieg preparatem ICON (za każdy ząb) - leczenie białych plam na zębach

300 zł
Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

   

  Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
  Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

   

  Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

   

  Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
  Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.