Higienizacja zębów

Higienizacja zębów

Profesjonalna higienizacja zębów to pakiet zabiegów obejmujący skaling, piaskowanie, polerowanie, instruktaże higieny jamy ustnej oraz pomoc w doborze odpowiednich akcesoriów stomatologicznych. Higienizacja wykonywana jest w naszej klinice przez lekarza dentystę oraz wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną. Polega ona na dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia nazębnego, którego nie sposób usunąć w warunkach domowych. Zabiegi zalecamy wykonywać regularnie raz na pół roku, dzięki czemu pacjent zyskuje zawsze zdrowe i estetyczne zęby.

higienizacja zębów lublin

Na czym polega higienizacja zębów?

Regularne czyszczenie zębów w domu to fundament prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Jednak w przypadku powstania złogów kamienia nazębnego nie da się ich usunąć bez pomocy lekarza dentysty. Dlatego zalecamy systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym w celu profesjonalnego oczyszczania zębów i wzmocnienia ich szkliwa, a co za tym idzie – zapobiegania rozwojowi chorób zębów i dziąseł.

Higienizacja zębów – zabiegi

W naszej klinice zabiegi higienizacji zębów wykonujemy przy użyciu nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu są nieinwazyjne lub minimalnie inwazyjne oraz w większości przypadków nie wymagają podania znieczulenia. W pakiecie zabiegów profesjonalnej higienizacji jamy ustnej znajduje się: skaling i piaskowanie zębów, polerowanie zębów specjalną pastą oraz fluoryzacja.

Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego
Skaling zębów wykonujemy przy użyciu tzw. skalera – urządzenia, którego ultradźwięki kruszą kamień nazębny i usuwają z powierzchni zębów. Następnie woda wypłukuje jego resztki z jamy ustnej. Oczyszczamy w ten sposób zarówno przestrzenie naddziąsłowe, jak i poddziąsłowe.

Piaskowanie zębów
Piaskowanie zębów przeprowadzamy z zastosowaniem innego narzędzi – tzw. piaskarki. Wypuszcza ona pod dużym ciśnieniem wodę i bardzo drobny piasek stomatologiczny, który oczyszcza szkliwo z powierzchniowych przebarwień oraz osadu i pozostałości pokruszonego kamienia nazębnego. Zabieg jest bardzo skuteczny i bezpieczny dla szkliwa. Po piaskowaniu zęby odzyskują swój naturalny koloryt, a więc stają się nieco jaśniejsze.

Polerowanie zębów
Polerowanie zębów to nic innego, jak wygładzenie porowatej powierzchni szkliwa za pomocą specjalnej pasty polerskiej, a także szczoteczki i gumki. Wypolerowane w ten sposób zęby stają mniej podatne na gromadzenie się na nich osadu, a następnie kamienia nazębnego.

Fluoryzacja, czyli lakierowanie zębów
Fluoryzacja jest zabiegiem, który skupia się na wzmocnieniu szkliwa zębów oraz na zmniejszeniu ich chwilowej nadwrażliwości. Na powierzchnię zębów aplikujemy specjalny lakier, w którego składzie znajduje się duża ilość fluoru. Zabieg higienizacji zębów jest uzupełniany instruktażem higieny jamy ustnej przeprowadzanym przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną. Pacjent może także liczyć na wsparcie w doborze odpowiednich akcesoriów stomatologicznych.

Wskazania do higienizacji jamy ustnej

Mówi się, że zadbane i zdrowe zęby są wizytówką człowieka. Z tego względu zachęcamy naszych pacjentów do korzystania z możliwości stomatologii. Zabiegi higienizacji jamy ustnej to gwarancja zawsze estetycznego uśmiechu. Ich wykonanie wskazane jest w ogólnej profilaktyce stomatologicznej, przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub zabiegów stomatologii estetycznej. Usuwanie osadów i kamienia nazębnego szczególnie ważne jest u pacjentów z dużą skłonnością do rozwoju próchnicy.

Cennik

Usuwanie ultradźwiękowe kamienia z całego uzębienia

290 zł

Skaling poddziąsłowy

Od 340

Piaskowanie (usuwanie powierzchownych przebarwień)

250 zł

Fluoryzacja

50 zł

Lakierowanie (Fluor Protector)

150 zł

Skaling + Piaskowanie bezbolesny EMS (pakiet)

420 zł

Skaling poddziąsłowy + Piaskowanie bezbolesny EMS poddziąsłowe (pakiet)

500 zł

Skaling + piaskowanie + fluoryzacja (pakiet)

420 zł
Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

   

  Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
  Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

   

  Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

   

  Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
  Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.