Implanty zębów

Implanty zębów

W obecnych czasach ubytki w uzębieniu to już nie problem – współczesna stomatologia potrafi rozprawić się z nimi szybko i bezboleśnie. I chociaż opcji pacjenci mają wiele, to najlepiej jest sięgać od razu po tę, która daje jak najlepsze efekty. Mowa oczywiście o implantach, które pozwolą nam uzupełnić zarówno brak pojedynczego zęba, jak i większej ich ilości.

implanty zębów lublin

Implanty zębów – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Implanty zębów są najbliższe naturalnym zębom pod względem zarówno wizualnym jak i użytkowym. W naszej klinice z powodzeniem wykonujemy zabiegi implantacji, a także udzielamy instruktażu dotyczącego profilaktyki z nimi związanej, tak aby nasi Pacjenci mogli cieszyć się osiągniętym efektem przez długi czas.

Implant zębowy ma postać wkrętu, jaki umieszczany jest na stałe w kości szczęki lub żuchwy pacjenta. Ponieważ wykonany jest on ze wspomnianego już tytanu, znakomicie tolerowanego przez ludzki organizm, dochodzi do szybkiej integracji wkrętu z kością, a z czasem – do ich zupełnego zrośnięcia.

Proces gojenia zajmuje tutaj zwykle od trzech do sześciu miesięcy. Następnie na tak zamontowanym fundamencie osadzana jest korona czy też proteza lub most. Ceny zabiegu są tutaj zróżnicowane i zależą zarówno od rodzaju odbudowy, jak i użytych materiałów.

Jakie są etapy leczenia implantologicznego?

Leczenie implantologiczne przebiega etapowo. Rozpoczyna się od konsultacji, w trakcie której implantolog zbiera informacje na temat oczekiwań pacjenta, ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, uczuleń.

Następnie przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest wykonanie tomografii komputerowej. Na jej podstawie implantolog może ocenić struktury kostne oraz czy ilość tkanki kostnej do wprowadzenia i przyjęcia się implantu jest wystarczająca.

Następnie może zaplanować ilość oraz miejsce wprowadzenia implantów, ich długość oraz szerokość. Po zebraniu wszystkich informacji implantolog przedstawia plan leczenia oraz orientacyjne koszty zabiegu implantacji.

Zabieg implantacji jest dość krótki i bezbolesny, ponieważ przed jego rozpoczęciem podajemy pacjentom znieczulenie miejscowe. W zależności od przebiegu zabiegu śruba gojąca może zostać założona od razu po wprowadzeniu implantu lub po okresie ok. 3-6 miesiącach po wprowadzeniu implantu.

Po zabiegu wprowadzenia implantu wykonywane jest kontrolne zdjęcie pantomograficzne. Następnie należy odczekać od 3 do 6 miesięcy aż dojdzie do osteointegracji implantu czyli zrośnięcia się z kością. Po tym czasie można przystąpić do wykonywania uzupełnienia protetycznego na implancie.

Implantoprotetyka dostarcza wiele możliwości – w zależności od ilości braków zębowych na implantach można osadzić pojedynczą koronę protetyczną, most protetyczny lub protezy całkowite (jeśli problemem jest bezzębie).

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów?

Implanty zębów są zwykle świetnie tolerowane przez nasz organizm i pozwalają nam cieszyć się pełnym komfortem użytkowania, do złudzenia przypominając przy tym nasze naturalne zęby. Ich pomoc okazuje się nieoceniona wszędzie tam, gdzie doszło do utraty któregoś z nich. Co więcej, możliwe jest wszczepienie tylu implantów, ile zębów brakuje.

Implanty zębów to przy tym najnowocześniejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Podstawą jest tutaj sztuczny korzeń wykonany z tytanu, stanowiący bazę do odbudowy zęba. Dzięki trwałości i wytrzymałości materiału implanty zębów mogą posłużyć nam przez lata, będącym przy tym całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia i pozwalając nam na normalne spożywanie pokarmów oraz odsłanianie zębów.

Wszystko to sprawia, że implanty polecane są zarówno pacjentom, którzy stracili zęby w wyniku wypadków, jak i próchnicy czy innych chorób.

Dzięki zdobyczom współczesnej medycyny stomatolodzy są w stanie przywrócić kompletne uzębienie, oferując nie tylko niezawodną funkcjonalność, ale i imponującą estetykę!

Cennik

Konsultacja

170 zł

Wszczepienie implantu

od 3200 zł

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej na implancie

od 3320 zł

Odsłonięcie implantu (śruba gojąca)

350 zł

Korona pełnoceramiczna

od 4000 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej

od 4500 zł

GBR sterowana regeneracja kości

od 3000 zł

Usunięcie implantu

od 1000 zł

Stabilizacja protezy 4 implanty

od 35000 zł

Belka Doldera na 4 implantach wraz z protezą

od 35000 zł
Opinie pacjentów

Dziękujemy za zaufanie

Skontaktuj się

Odezwiemy się do Ciebie

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu
ustalenia terminu konsultacji!

   

  Numer projektu: RPLU.03.07.00-06-0071/20
  Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk”

   

  Celem projektu jest zakup sprzętu i oprogramowania do placówki stomatologicznej. Innowacyjny sprzęt i oprogramowanie CAD/CAM do ortodoncji ma pozwolić na wdrożenie innowacji. Efektem projektu będzie oferowanie nowej usługi.

   

  Planowana wartość projektu: 640 049,98 PLN.
  Wkład Funduszy Europejskich: 448 034,98 PLN.